21. 11. 2023 Novinky zo sveta financií Realitný Trh

Na trhu je prvé skutočné poistenie nájmu

Finportal pre reality uzatvára spoluprácu s Rentodo, ktorého produkty a služby budú môcť využívať aj realitné kancelárie spolupracujúce s realitným poolom.

Rentodo je unikátny projekt, ktorý vďaka poisteniu nájmu a súhrnu asistenčných služieb, ponúka podporu ako prenajímateľom, tak nájomcom. Prináša tak garanciu dobrých vzťahov medzi prenajímateľmi a nájomcami. Funguje ako online platforma na podporu oboch  strán. Cieľom je, aby sa poskytovanie nájomného bývania stalo bezpečnejšie, pohodlnejšie a bezstarostnejšie. 

 

Základom je tím odborníkov 

Veľkou výhodou je, že tím Rentodo tvoria profesionáli z rôznych odborov poisťovníctva, finančníctva, právnej a technickej asistencie, IT a správy realít, ktorí spojili svoje znalosti a skúsenosti, aby vytvorili inovatívny poistný produkt, ktorý bude garantovať systémové riešenie pre prenajatú nehnuteľnosť a zaručiť tak bezproblémový vzťah medzi prenajímateľom a nájomcom. 

 

Proces prenájmu sa plne automatizuje

S prenájmom nehnuteľností sa spája mnoho formalít, ktoré Rentodo dokáže zautomatizovať a celý proces prenájmu tak urobiť efektívnejším. 

 Okrem automatizácie Rentodo ponúka mnoho ďalších výhod, ako sú napríklad: 

•   preverenie bonity nájomcu v registroch, 

•   znižovanie počiatočných nákladov na bývanie vďaka nulovej kaucii, 

•   automatické stráženie platieb,     

•   zabezpečenie platby nájomného v prípade pracovnej neschopnosti, nezamestnanosti alebo bezdôvodného ukončenia platby nájomného. 

 

K najobľúbenejším produktom medzi používateľmi patrí práve poistenie zaplatenia až 12 nájmov vrátane služieb až do výšky 24 000 € prenajímateľovi. V prípade, ak nájomca nemôže platiť, či už z dôvodu straty zamestnania alebo pracovnej neschopnosti, prenajímateľ má istotu vyplácania nájmu, bez nutnosti vysťahovania. V opačnom prípade, ak nájomca z iného dôvodu neplatí a nekomunikuje, Rentodo pomôže s výpoveďou a odkúpi pohľadávky, čím garantuje platby nájomného prenajímateľovi. 

 

Užívatelia si obľúbili aj technickú a právnu asistenciu 24/7 na zabezpečenie opráv a odstránenie porúch, spôsobených nájomcom, ktoré Rentodo zaplatí aj do výšky 10 000 €. 

 

 Vysoký záujem realitných kancelárií

Dôvodom vytvorenia produktu Rentodo v spolupráci s AXA Assistance, bol podľa Tomáša Knébla, konateľa Rentodo „hlavne nedostatok poskytovania podobných služieb či už na slovenskom alebo českom trhu. Rentodo je jedinečný produkt, ktorý je určený na poistenie nájomcu ako aj na poistenie prenajímateľa a vykrýva tak túto dieru na trhu.”dodal. 

 

V zahraničí sa podobné produkty už tešia veľkej obľube. Podľa slov Michala Kubíka, projektového manažéra Finportal pre reality to potvrdzuje aj analýza trhu, v ktorej sa zistilo, že „v zahraničí produkty, ktoré poskytujú služby ako produkt Rentodo už dlhšie dobre fungujú.” Všetko nasvedčuje tomu, že u nás by to mohlo byť podobne„ Keďže vo Finportal pre reality pracujeme s viac ako 250 realitnými kanceláriami, ktoré o takýto typ produktu prejavili naozaj vysoký záujem, rozhodli sme sa aj my uzatvoriť s platformou Rentodo spoluprácu a ponúkať našim partnerom produkt v podobe prvého skutočného poistenia nájmu,” hovorí Michal Kubík.